Nauka gry na tubie

Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia "Elementarz" w Katowicach oferuje zajęcia z nauki gry na wielu instrumentach muzycznych, w tym na tubie. Tuba jest największym instrumentem z orkiestrowej rodziny dętych blaszanych, charakteryzuje się również najniższym brzmieniem. Tuba w pełni rozwinęła się dopiero w XIX wieku i ze względu na łatwość gry oraz ładne brzmienie zastąpiła używane wówczas w orkiestrze ofiklejdy.

Zapisz swoje dziecko już teraz!

Jaką tube wybrać?

Współcześnie występują dwie odmiany tub - koncertowa oraz marszowa. Tuba koncertowa zwykle ma kształt prostokątny i jest użytkowana jako instrument stacjonarny, najszczęściej na siedząco (trzymana na kolanach) lub stojąco (zawieszona na szelkach). Natomiast tuba marszowa, jak sama nazwa wskazuje, stosowana jest podczas ruchu grającego, obejmuje korpus i opiera się na jego prawym ramieniu. Warto zatem dobrze przemyśleć wybór odpowiedniej tuby.

Co oferuje Elementarz?

Kierujemy się regułą, że efektywna nauka jest możliwa tylko i wyłącznie wtedy, kiedy dziecko odczuwa z niej radość. Podczas zajęć skupiamy się na rozwijaniu ciekawości świata, rozwijaniu talentów drzemiących w uczniach, oraz na przekazywaniu istotnych wartości, którymi należy kierować się w życiu. Uczniowie w naszej szkole mogą uczyć się gry na różnych instrumentach muzycznych, w tym na tubie.

Nauka w naszej szkole

Zajęcia prowadzone są w taki sposób, aby dziecko nie odczuwało znudzenia nauką, lecz czerpało z niej radość i przyjemność, gdyż jest to kluczem do skutecznego opanowania gry na tubie. Klasy liczą niewielką liczbę osób, co pozytywnie przekłada się na komfort nauki oraz na możliwość zastosowania indywidualnego podejścia do każdego ucznia. Bardzo ważny jest dla nas harmonijny rozwój dzieci, dlatego oprócz edukacji muzycznej i tradycyjnej nauki zapewniamy również lekcje języka angielskiego, zajęcia plastyczne, informatyczne, czy lekcje pływania.

Korzyści płynące z gry na tubie

Edukacja muzyczna nie tylko umiejętność gry na danym instrumencie muzycznym - nauka gry na tubie ma również wiele innych zalet. Twoje dziecko ma szansę na poprawę komunikatywności, rozwój emocjonalny, rozbudzenie empatii, a także na rozładowanie kumulującego się napięcia i stresu. Dzięki temu może osiągać jeszcze lepsze wyniki w nauce oraz rozwijać się w szybszy i bogatszy sposób o co w naszej szkole dbają doświadczeni nauczyciele.