Nauka gry na flecie

Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia "Elementarz" w Katowicach oferuje zajęcia z nauki gry na wielu instrumentach muzycznych, w tym na flecie. Flet jest instrumentem dętym drewnianym, zaliczającym się do grupy aerofonów wargowych. Dwa najpopularniejsze rodzaje fletu to flet prosty i flet poprzeczny. Flet jest najczęściej wykorzystywany w muzyce poważnej, a w ostatnich czasach wzrosła jego popularność w muzyce rockowej.

Zapisz swoje dziecko już teraz!

Flet dla początkującego

Wśród fletów prostych standardem są sopranowe flety proste z barokowym (angielskim) układem palców. Inne, pozostałe typy fletów są już bardziej specyficzne i przeznaczone dla osób o większym doświadczeniu, lub dla osób którzy wymagają tego specjalnego typu. Warto wybrać flet trzyczęściowy - dzięki temu, że są złożone z trzech części, możliwa jest regulacja dolnej części, tak aby dziecko sięgało małym palcem do dolnego otworu.

Nauka w Elementarzu

Zajęcia ukierunkowane są na rozbudzenie ciekawości i poznawanie świata, rozwijanie w dzieciach ich talentów, a także na pokazywaniu najistotniejszych wartości życiowych. Każdy uczeń ma możliwość nauki gry na różnych instrumentach muzycznych, w tym na flecie.

Jak wyglądają zajęcia?

Nasza szkoła wyznaje zasadę, że efektywna nauka gry na instrumencie jest możliwa tylko wtedy, kiedy dziecko odczuwa z niej radość. Dlatego wszystkie zajęcia są prowadzone w taki sposób, aby dziecko nie było znudzone lub zniechęcone do nauki, lecz żeby odczuwało z niej przyjemność. Co więcej, wszystkie klasy w naszej szkole liczą niewielką ilość uczniów, co przekłada się na możliwość stosowania indywidualnego podejścia do każdego dziecka, oraz stwarza komfortowe warunki do nauki. Niezwykle ważny jest również odpowiedni rozwój dzieci, dlatego oprócz tradycyjnej nauki i nauki gry na flecie uczniowie korzystają również z zajęć z języka angielskiego, informatyki, z zajęć na pływalni czy plastycznych.

Jakie korzyści wynikają z nauki gry na flecie?

Edukacja muzyczna to nie tylko umiejętność grania na danym instrumencie muzycznym. Dzięki nauce gry na flecie Twoje dziecko może szybciej rozwinąć się emocjonalnie, poprawić komunikatywność, oraz zniwelować napięcie i stres. Wpływa to na możliwość osiągania lepszych wyników w nauce, a także jest szansą na szybszy i bogatszy rozwój dziecka.