Szkoła artystyczna Katowice

Jako rodzic z pewnością chcesz zapewnić swojemu dziecku jak najlepsze warunki rozwoju. Niestety poziom nauczania w publicznych szkołach w Katowicach pozostawia wiele do życzenia. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób wybiera dla swoich pociech usługi placówek komercyjnych. W poszukiwaniu najlepszej opcji edukacyjnej oferta Prywatnej Szkoły Podstawowej „Elementarz” z Katowic powinna Cię zainteresować! Naszym uczniom zapewniamy możliwość rozwoju artystycznych umiejętności, przy jednoczesnej realizacji programu nauczania zgodnego z wytycznymi MEN.

Zapisz swoje dziecko już teraz!

Artystyczna szkoła podstawowa w Katowicach

Zdolności artystyczne warto rozwijać w dzieciach już od wczesnych lat, gdy najlepiej chłoną wiedzę. Placówka muzyczna realizująca kształcenie ogólne to doskonałe rozwiązanie dla utalentowanej pociechy. Oferujemy wyjątkowy program nauczania podstawowego i wykwalifikowaną kadrę pedagogów, którzy z prawdziwą pasją realizują swoje codzienne zadania. Do każdego ucznia podchodzimy indywidualnie, dzięki mniej licznym klasom nauczyciel będzie miał więcej czasu dla Twojej pociechy. Prywatna szkoła artystyczna to idealna opcja dla wrażliwego i nieśmiałego malucha, troszczymy się o przyjazną atmosferę na lekcjach oraz przerwach, aby żaden uczeń nie poczuł się wykluczony.

,,Elementarz’’ to placówka muzyczna I stopnia, dlatego przyjmujemy również dzieci, które dopiero odkrywają swoją pasję do gry na instrumencie. Realizując program szkoły podstawowej, korzystamy ze sprawdzonych form nauczania, które znacznie odbiegają od tych praktykowanych w placówkach publicznych. Daje to duże możliwości rozwoju każdemu maluchowi, nie tylko artystycznego! Lekcje muzyki prowadzone są przez profesjonalnych nauczycieli, a ich poziom dostosowujemy do każdego uczestnika. Jednocześnie dbamy o to, aby nauka była dla uczniów przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. Placówka artystyczna o profilu muzycznym nie jest zarezerwowana tylko dla osób, które chcą zawodowo grać na instrumencie. Intensywny kontakt z muzyką rozbudza w maluchach kreatywność i wrażliwość, jak również uczy je koncentracji i szybszego zapamiętywania informacji.

Wielopoziomowy rozwój ucznia

U nas nie znajdziesz zmęczonych i pozbawionych pasji nauczycieli, czy przeludnionych klas. W szkole prywatnej panuje kameralna atmosfera, przez co możemy zapewnić każdemu podopiecznemu opiekę na najwyższym poziomie. Pedagodzy mają więcej czasu na poznanie potrzeb dziecka i odkrycie w nim zdolności (nie tylko muzycznych), które następnie będą rozwijane w ramach programu nauczania. Nie musisz obawiać się, że Twoja pociecha nie będzie chciała wstawać rano do szkoły. Troszczymy się o to, aby pomiędzy maluchami panowały przyjacielskie stosunki, dlatego każdy czuje się u nas jak w rodzinnym domu.

Rozwój artystyczny maluchów jest dla nas bardzo ważny, ale nie zaniedbujemy podstawowego programu nauczania. W trakcie tygodnia lekcyjnego podopieczni realizują zadania według wytycznych MEN, a po zakończeniu edukacji otrzymują świadectwa uprawniające do kontynuowania nauki w placówce średniej.

Zawsze staramy się wyjść poza przyjęte ramy nauczania, zapewniając najwyższy poziom edukacji. Poza tradycyjnymi przedmiotami oferujemy też zajęcia wspomagające, gwarantujące wszechstronny rozwój. W ciągu tygodnia Twoje dziecko będzie miało aż cztery godziny lekcyjne języka angielskiego, prowadzonego przez doświadczonego nauczyciela. Oferujemy też rozbudowany program nauczania plastyki oraz informatyki. Pamiętamy również o zapewnieniu podopiecznym odpowiedniej ilości ruchu. Dlatego w naszej prywatnej szkole muzycznej organizujemy zajęcia w pływalni oraz na świeżym powietrzu. Regularnie planujemy też ciekawe wycieczki dla wszystkich uczniów.

Jeśli chcesz zapewnić swojemu dziecku najlepszy start w życiu, prywatna szkoła podstawowa ,,Elementarz’’ z Katowic to idealne rozwiązanie. W celu poznania szczegółów dotyczących oferty skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza. Systematycznie organizujemy Dni Otwarte w placówce, w których trakcie możesz przekonać się, jakie warunki zapewniamy uczniom. Przyjmujemy zainteresowanych także w trakcie roku szkolnego, więcej informacji na ten temat znajdziesz w dziale Rekrutacja.