Prywatna szkoła podstawowa w Katowicach

Poziom nauczania w publicznych szkołach podstawowych obniża się z roku na rok. Braki kadrowe, przemęczeni nauczyciele, przeludnione klasy – to tylko część problemów, z jakimi borykają się placówki państwowe, nie tylko w Katowicach. Z tego powodu wielu rodziców decyduje się zainwestować w lepszą przyszłość dla swoich dzieci, zapisując je do szkół prywatnych. ,,Elementarz’’ to doskonały wybór, jeśli szukasz najlepszej oferty edukacyjnej dla pociechy wykazującej zdolności artystyczne. Proponujemy nauczanie podstawowe według programu MEN, połączone z zajęciami muzycznymi na najwyższym poziomie.

Zapisz swoje dziecko już teraz!

Muzyczna szkoła podstawowa – prywatna nauka Katowice

Zapisując dziecko do tej placówki, zapewniasz mu najlepsze szanse na rozwój. Nasza szkoła podstawowa prowadzi zajęcia w niewielkich grupach. Dzięki temu nauczyciele mogą poświęcić bardzo dużo czasu na każdego ucznia. Jest to szczególnie istotne w przypadku maluchów, które stanowią większe wyzwanie dla pedagogów. W kameralnej grupie można łatwiej poznać ukryty potencjał dziecka, a następnie rozwijać go w oparciu o nieszablonowy program edukacyjny. Dotyczy to nie tylko umiejętności muzycznych, ale też matematycznych czy humanistycznych.

Nasza prywatna, podstawowa szkoła muzyczna to najlepsza opcja dla wrażliwego dziecka, które ma problem z nawiązaniem przyjacielskich stosunków z rówieśnikami. Nauczyciele dbają o dobre relacje między uczniami, rozwiązując wszelkie problemy na bieżąco. U nas nikt nie zostanie wykluczony z grupy, dbamy o to, aby w placówce panowała miła, wręcz rodzinna atmosfera. Zamiast na niezdrową rywalizację stawiamy na rozwój konkretnych umiejętności u podopiecznych, dzięki czemu lekcje są dla nich znacznie mniej stresujące.

Najwyższy poziom nauczania

W szkole podstawowej realizowany jest program nauczania muzycznego I stopnia. Z tego powodu możesz zapisać do placówki prywatnej dziecko, które dopiero stawia pierwsze kroki w grze na instrumencie. Pedagodzy dostosowują poziom lekcji indywidualnie do każdego ucznia. Dzięki temu bardziej uzdolnione maluchy nie nudzą się w trakcie zajęć, a początkujący artyści mają czas na zrównoważony rozwój i odkrycie swoich pasji. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych nauczycieli z dużym doświadczeniem, którzy do swojej pracy podchodzą z pasją.

Program edukacyjny w prywatnej placówce muzycznej oparty jest o wytyczne MEN dotyczące szkół podstawowych. Jednak sposób realizacji zajęć jest u nas niekonwencjonalny, dzięki czemu możemy rozwijać potencjał wszystkich podopiecznych w równym zakresie. Nauczyciele starają się, aby lekcje były inspirujące i ciekawe, dlatego maluchom jest łatwiej opanować niezbędną wiedzę. Nie przeciążamy uczniów natłokiem prac domowych, przez co mogą zachować odpowiedni balans między nauką a czasem wolnym. Plan zajęć w naszej muzycznej szkole podstawowej uwzględnia wszystkie przedmioty wymagane przez MEN. W prywatnej placówce zebraliśmy najlepszą kadrę z Katowic. Troszczymy się o to, aby utalentowani pedagodzy pracowali u nas jak najdłużej. Zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że małe dzieci przywiązują się do swoich ulubionych nauczycieli. Poza standardowym programem oferujemy też zajęcia dodatkowe. Stawiamy nie tylko na rozwój muzyczny, ale też na inne umiejętności. W ciągu tygodnia uczniowie mają zapewnione 4 godziny języka angielskiego, a także rozbudowany pakiet lekcji plastyki oraz informatyki. Nie zabraknie u nas również zajęć sportowych, w końcu maluchy powinny się dużo ruszać. Podopiecznym proponujemy lekcje na pływalni, a także dużo zajęć na świeżym powietrzu oraz wycieczek o zróżnicowanym programie.

Jeśli zainteresowała Cię nasza prywatna, podstawowa szkoła muzyczna w Katowicach, to skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły. Zapisy nowych osób do klas realizowane są również w trakcie roku szkolnego. Możesz odwiedzić nas z dzieckiem osobiście, często organizujemy Dni Otwarte dla zainteresowanych. Koniecznie sprawdź dział “Rekrutacja” i wypełnij formularz kontaktowy dostępny na stronie. Zachęcamy też do zapoznania się z opiniami zadowolonych rodziców, których pociechy uczęszczają do naszej placówki.