Kim jesteśmy?

Elementarz to pierwsza na Śląsku Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia stworzona z myślą o najmłodszych. Podczas zajęć staramy się przede wszystkim pobudzić u dzieci ciekawość świata, rozwinąć ich talenty, a także przekazać istotne wartości. Doświadczenie w pracy z najmłodszymi daje nam możliwość lepszego zrozumienia ich potrzeb, co przekłada się na atmosferę w klasie i na zajęciach.

Akredytacja MEN

Nasze 25 letnie doświadczenie oraz wyniki w pracy z dziećmi ​zostały potwierdzone akredytacją udzieloną przez: Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Kuratorium Oświaty i Centrum Edukacji Artystycznej.

Więcej niż szkoła podstawowa

Zajęcia muzyczne oraz tradycyjna nauka wzbogacone są w naszej szkole o: 4 godziny języka angielskiego, zajęcia na pływalni, zajęcia plastyczne, informatykę, a także lekcje w plenerze i wycieczki krajoznawcze.

Indywidualne podejście do każdego ucznia

Zależy nam na stworzeniu komfortowych warunków nauki, dlatego w naszej szkole formujemy małe klasy, aby każdemu uczniowi poświęcać jak najwięcej uwagi oraz zapewnić indywidualne podejście.

Edukacja muzyczna

Kontakt z muzyką już od najmłodszych lat odgrywa znaczącą rolę w rozwoju i kształtowaniu postaw dziecka - nauka gry na instrumencie rozwija wyobraźnię i empatię, poprawia pamięć oraz zdolność uczenia się, a także korzystnie wpływa na komunikatywność i pobudza wrażliwość zmysłową.

Świadectwa i dyplomy państwowe

Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty, pozwalają nam na wystawianie świadectw oraz dyplomów tożsamych ​z dokumentami wydawanymi przez placówki państwowe.

Stypendia i nagrody

Doceniamy zaangażowanie i dostrzegamy talenty, dlatego dla najzdolniejszych uczniów, w nagrodę za osiągane wyniki, prowadzimy specjalne programy stypendialne.