Nauka gry na skrzypcach Katowice

Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia "Elementarz" w Katowicach oferuje zajęcia z nauki gry na wielu instrumentach muzycznych, w tym na skrzypcach. Skrzypce są najmniejszym instrumentem smyczkowym, jednak w orkiestrze to własnie skrzypce stanowią największa grupę instrumentów. Dzieli się je na pierwsze i drugie skrzypce. Pierwotnie skrzypce były tylko instrumentami przygrywającymi do tańca, a dopiero w XVI wieku przybrały swój obecnie znany kształt.

Zapisz swoje dziecko już teraz!

Zakup pierwszych skrzypiec

Skrzypce dzielą się na fabryczne i lutnicze, a różnią się sposobem wytworzenia. Dla ucznia początkującego zaleca się kupno skrzypiec fabrycznych. Oczywiście bardzo ważny jest również odpowiedni dobór rozmiaru skrzypiec do osoby. Skrzypce całe, czyli 4/4 są przeznaczone dla osób dorosłych, a także dla dzieci od 12 roku życia, zakładając, że są one typowego wzrostu i budowy ciała dla swojego wieku. Dla młodszych dzieci przeznaczone są mniejsze rozmiary np. 3/4, 1/2, 1/4 i tak dalej. W dobrze odpowiedniego rozmiaru na pewno pomoże sprzedawca w sklepie.

Nauka w Elementarzu

Wszystkie prowadzone zajęcia skupiają się na pobudzeniu ciekawości w uczniach, pozwoleniu im na odkrywanie świata i rozwijanie swoich muzycznych talentów, a także na przyswojenie najważniejszych wartości życiowych, jakimi należy się kierować w dzisiejszym świecie. Uczniowie mają możliwość uczenia się gry na różnych instrumentach muzycznych, w tym na skrzypcach.

Zajęcia w naszej szkole

Wyznajemy zasadę, że najskuteczniejsza nauka gry jest możliwa wtedy, gdy dziecko odczuwa dzięki niej przyjemność i radość. Uczeń jest wtedy chętny i zmobilizowany do ciągłego kształcenia się i poprawiania wszelkich aspektów swojej gry na instrumencie. W związku z tym każde zajęcia w naszej szkole są prowadzona tak, aby dziecko nie nudziło się na lekcjach, lecz żeby chętnie i aktywnie brało w nich udział. Wszystkie klasy liczą niewielką ilość uczniów, co sprzyja stworzeniu komfortowych warunków i przyjaznego nauce środowiska, a także umożliwia indywidualne podejście nauczyciela do każdego ucznia. Bardzo ważny jest również zrównoważony rozwój uczniów, dlatego nasza szkoła oferuje również zajęcia z języka angielskiego, informatyki, zajęcia na pływalni i plastyczne.

Jakie korzyści wynikają z nauki gry na skrzypcach?

Edukacja muzyczna oznacza nie tylko umiejętność gry na danym instrumencie, lecz również oferuje wiele innych zalet, nie widocznych na pierwszy rzut oka. Poprzez naukę gry na skrzypcach Twoje dziecko ma szansę na rozwój emocjonalny, poprawę komunikatywności, oraz nauczy się radzić ze stresem i napięciem. Dzięki temu uczniowie są w stanie osiągnąć lepsze wyniki w szkole i rozwijają się w szybszy, bogatszy sposób.