Nauka gry na saksofonie

Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia "Elementarz" w Katowicach oferuje zajęcia z nauki gry na wielu instrumentach muzycznych, w tym na saksofonie. Saksofon jest instrumentem dętym drewnianym, należącym do grupy aerofonów stroikowych. Saksofon powstał w XIX wieku za sprawą Adolpha Saxa, a już kilka lat później został wykorzystany podczas koncertu.

Zapisz swoje dziecko już teraz!

Jaki saksofon wybrać?

Wybór odpowiedniego saksofonu, podobnie jak w przypadku innych instrumentów muzycznych, może być często uzależniony od płci, wieku i wzrostu osoby grającej. Na początku trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, który saksofon wybrać - barytonowy, altowy, sopranowy, czy tenorowy. Saksofon barytonowy jest największy i najcięższy, lecz jest stosunkowo łatwo wydobywać z niego odpowiedni dźwięk. Z drugiej strony najmniejszym i najlżejszym jest saksofon sopranowy, jednak dla początkującego może stanowić duży problem ze względu na trudność intonacji i wydobycia górnych dźwięków. Dlatego przyjmuje się, że dla początkującego najlepszy będzie saksofon altowy, który jest lżejszy od tenorowego, oraz posiada bogatą literaturę saksofonową.

Nauka w Elementarzu

Wyznajemy zasadę, że nauka to nie tylko mozolna praca, ale również zabawa - skuteczna nauka możliwa jest tylko wtedy, kiedy uczeń odczuwa z niej radość i przyjemność. Dlatego wszystkie zajęcia są prowadzony w taki sposób, aby rozbudzić w Twoim dziecku ciekawość świata, rozwinąć drzemiący talent oraz przekazać fundamentalne życiowe wartości. Uczniowie mogą uczyć się gry na różnych instrumentach, w tym na saksofonie.

Jak wyglądają zajęcia?

Tak jak zostało wyżej wspomniane, najważniejszym aspektem zajęć jest sprawienie, że dziecko poczuje prawdziwą radość z nauki i pasję do gry na instrumencie muzycznym. Klasy w naszej szkole składają się z małej ilości uczniów, dzięki czemu możliwe jest stworzenie komfortowych warunków do nauki, a także istnieje możliwość zastosowania indywidualnego podejścia do każdego ucznia. Oprócz pobierania edukacji muzycznej, nauki gry na saksofonie oraz tradycyjnej nauki, uczniowie korzystają również z szerokiej oferty innych zajęć - informatycznych, plastycznych, lekcji pływania i języka angielskiego.

Korzyści wynikające z gry na saksofonie

Najważniejszą kwestią jest oczywiście umiejętność gry na instrumencie muzycznym, ale oprócz tego nauka gry na saksofonie przynosi również inne zalety. Dzięki niej uczeń rozwija się emocjonalnie, potrafi radzić sobie ze stresem i znajdować rozwiązania trudnych problemów, a także osiąga znacznie lepsze wyniki w nauce w szkole.