Nauka gry na pianinie i fortepianie Katowice

Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia "Elementarz" w Katowicach oferuje zajęcia z nauki gry na wielu instrumentach muzycznych, w tym na pianinie i fortepianie. Oba te instrumenty są ze sobą powiązane, jednak też w pewnych kwestiach się różnią. Zarówno pianino i jak i fortepian są instrumentami młoteczkowymi, klawiszowymi. Fortepian jest jednak starszy, pochodzi on z końcówki XVI wieku, natomiast pianino wynaleziono dopiero na początku XIX wieku. Pianino zdobyło popularność kilkadziesiąt lat później, gdy zaczęło wypierać fortepian z powodu niższej ceny i mniejszych rozmiarów. Zapisz swoje dziecko już teraz!

Wybór pianina i fortepianu

W przypadku pianina i fortepianu bardzo ważna jest długość pierwszej struny basowej. Dla fortepianu idealna długość to 280 cm (fortepian koncertowy). Krótsze długości to już tylko kompromis, a rozsądek podpowiada, że 150 cm to ostatnia możliwa do zaakceptowania długość. Pianino również należy traktować jako kompromis odnośnie fortepianu, istotna jest wysokość instrumentu. Standardowa wysokość wynosi 130 cm i jest standardowa dla okresu międzywojennego, który był określany złotem okresem pianina. Z drugiej strony równie ważny jest wygląd - pamiętaj, że oprócz grania, pianino i fortepian będą stanowiły istotny element wystroju wnętrza. Warto więc zainwestować w pianino, które podoba nam się wizualnie.

Lekcje gry na pianinie i fortepianie Katowice

Nauka w Elementarzu

Zajęcia w naszej szkole są ukierunkowane na rozbudzeniu w Twoim dziecku ciekawości świata i nastawione na rozwój drzemiącego w nim talentu muzycznego. Oprócz tego na naszych zajęciach skupiamy się na przekazywaniu istotnych wartości życiowych, niezwykle ważnych w dzisiejszym świecie. Wszyscy uczniowie mają możliwość nauki gry na różnych instrumentach muzycznych, w tym na pianinie i fortepianie.

Zajęcia w naszej szkole

Kierujemy się zasadą, że skuteczna nauka gry na instrumencie muzycznym, czy jest to pianino, czy fortepian, możliwa jest tylko wtedy, kiedy dziecko odczuwa radość wynikającą z tej nauki. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby dziecko z wielką chęcia uczestniczyło w zajęciach, nie było znudzone i zniechęcone. Aby móc maksymalizować efekty nauki w Elementarzu funkcjonują klasy z niewielką ilością uczniów - umożliwia to nauczycielom indywidualne podejście do każdego dziecka, a także stworzenie lepszych, bardziej komfortowych warunków do nauki, co przekłada się na osiąganie lepszych wyników.

Korzyści wynikające z gry na pianinie i fortepianie

Edukacja muzyczna to oczywiście umiejętność grania na instrumentach muzycznych, ale oprócz tego nauka gry na pianinie i fortepianie może nieść ze sobą wiele innych, pozytywnych skutków. Twoje dziecko ma szansę na rozwój emocjonalny, rozwijanie zdolności empatii, a także na pozbycie się napięć i stresu. Dzięki temu możliwy jest szybszy, bogatszy rozwój, a także osiąganie lepszych wyników w nauce, o co dbają również nasi nauczyciele.