Nauka gry na perkusji Katowice

Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia "Elementarz" w Katowicach oferuje zajęcia z nauki gry na wielu instrumentach muzycznych, w tym na perkusji. Podstawowy zestaw perkusyjny składa się z centrali, werbla, tom toma oraz floor toma. Do tego zestawu można dodawać więcej bębnów, a także inne instrumenty muzyczne, takie jak trójkąt, tamburyn, dzwonki i czy talerze, a także różne trąbki, klaksony czy inne urządzenia wydające nieszablonowe dźwięki. Zapisz swoje dziecko już teraz!

Wybór pierwszej perkusji

Do podstawowego zestawu perkusyjnego powinno się zaliczyć centrale, werbel, co najmniej jednego toma oraz floor toma. Talerze, które powinny znaleźć się w zestawie to hi hat, crash, a także ride. Hi hat to dwa talerze ustawione względem siebie na statywie - można grać na nich pałkami, a także nogą. Crash jest talerzem, który służy do akcentowania i nadawania ostrego charakteru utworu. Z kolei Ride jest talerzem o największych rozmiarach w zestawie. Dzięki niemu można nadawać charakter danemu utworowi - od lekkich uderzeń po bardzo głośne dźwięki.

Co oferuje Elementarz?

Zajęcia w naszej szkole zorientowane są na rozwój dzieci, pobudzanie w nich ciekawości i pokazywanie piękna istniejącego wokół nas świata. Kładziemy również nacisk na przekazanie najważniejszych wartości życiowych, które są niezbędna do funkcjonowania w dzisiejszym świecie. Uczniowie mają możliwość nauki gry na różnych instrumentach, w tym na perkusji.

Jak wyglądają zajęcia?

Elementarz kieruje się zasadą, że efektywna nauka gry na danym instrumencie muzycznym możliwa jest tylko w przypadku, gdy dziecko odczuwa radość i przyjemność płynącą z tej nauki. W celu osiągnięcia jak najlepszych wyników zarówno w tradycyjnej nauce jak i w nauce gry na instrumencie stworzyliśmy klasy liczące niewielką ilość uczniów. Daje to możliwość poświęcenia czasu każdemu dziecku, zastosowanie indywidualnego podejścia, a także stworzenia komfortowych warunków sprzyjających nauce. Wiedząc jak ważny jest harmonijny rozwój oferujemy również wiele zajęć dodatkowych, takich jak lekcje pływania, zajęcia plastyczne, informatyczne, a także lekcje języka angielskiego.

Korzyści płynące z gry na perkusji

Edukacja muzyczna niesie za sobą szereg pozytywnych zalet. Oprócz umiejętności gry na perkusji Twoje dziecko ma szansę na szybszy, bogatszy rozwój, poprawę zdolności komunikacyjnych, rozkwit emocjonalny, oraz na umiejętność radzenia sobie z napięciem i stresującymi sytuacjami. Dzięki tym czynnikom dziecko jest w stanie rozwijać się w prawidłowy sposób, szybciej zdobywać wiedzę oraz osiągać lepsze wyniki w nauce, o co dbają również nasi najlepsi nauczyciele.