Nauka gry na harfie

Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia "Elementarz" w Katowicach oferuje zajęcia z nauki gry na wielu instrumentach muzycznych, w tym na harfie. Harfa zaliczana jest do instrumentów strunowych szarpanych. Jest jednym z najstarszych instrumentów muzycznych - szacuje się, że była znana już 2500 lat przed naszą erą. Obecnie harfa zawdzięcza swoją popularność Marii Antoninie Habsburg, która jako królowa Francji przyczyniła się do spopularyzowania tego instrumentu muzycznego.

Zapisz swoje dziecko już teraz!

Podstawy przy kupnie harfy

Kupno harfy nie jest proste i wymaga dobrej znajomości tego instrumentu, lub obecności osoby, której harfy nie są obce. Również waga i rozmiar harfy odgrywa znaczną rolę w jej użytkowaniu. Warto przed kupnem spróbować podnieść i przenieść instrument o kilka kroków. Nieprawidłowo wyważona harfa nie będzie odpowiednim wyborem, co przełoży się na gorsze brzmienie i jakość dźwięku.

Co oferuje Elementarz?

Nasza szkoła wyznaje zasadę, że skuteczna nauka możliwa jest wyłącznie wtedy, jeśli dziecko odczuwa z niej radość. Podczas zajęć koncentrujemy się na rozwijaniu ciekawości świata, pobudzaniu zainteresowań, oraz na przekazywaniu istotnych wartości, którymi należy kierować się w życiu. Uczniowie w naszej szkole mogą uczyć się gry na różnych instrumentach muzycznych, w tym na harfie.

Nauka w naszej szkole

Wszystkie zajęcia prowadzone są w taki sposób, aby dziecko zamiast znużenia i znudzenia odczuwało wyłącznie przyjemność z nauki gry na harfie. W tym celu stworzone zostały klasy liczące niewielką liczbę osób, tak aby możliwe było zastosowanie indywidualnego podejścia do każdego ucznia w klasie, a także stworzenie jak najbardziej komfortowych warunków do nauki. Ponadto wierzymy, że bardzo ważnym czynnikiem do osiągnięcia sukcesu jest zrównoważony rozwój dziecka, dlatego każdy uczeń oprócz edukacji muzycznej i tradycyjnej nauki uczestniczy w zajęciach na pływalni, zajęciach plastycznych, informatycznych, a także lekcjach języka angielskiego.

Korzyści płynące z gry na harfie

Edukacja muzyczna to oczywiście umiejętność gry na danym instrumencie muzycznym, ale oprócz tego nauka gry na harfie może nieść ze sobą wiele innych, pozytywnych skutków. Twoje dziecko ma szansę poprawić komunikatywność, rozwinąć się emocjonalnie, a także rozładować kumulujący się stres i napięcie. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie jeszcze lepszych wyników w nauce oraz szybszy i bogatszy rozwój, o co dbają w naszej szkole doświadczeni nauczyciele.