Nauka gry na gitarze Katowice

Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia "Elementarz" w Katowicach oferuje zajęcia z nauki gry na wielu instrumentach muzycznych, w tym na gitarze. Gitara to instrument muzyczny pochodzący z grupy strunowych szarpanych. Jest to jeden z najpopularniejszych instrumentów do nauki gry, a także bardzo często wykorzystywany w różnego rodzaju muzyce, przede wszystkim w bluesie, country, flamenco, rocku czy w muzyce pop. Zapisz swoje dziecko już teraz!

Jaką gitarę wybrać?

Przede wszystkim trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie - gitara klasyczna, akustyczna, a może elektryczna? Gitara klasyczna jest idealną gitarą, jeśli nie jest się jeszcze zdecydowanym jaki rodzaj muzyki chce się grać. Świetnie sprawdza się do gry przy ognisku, jest również dosyć poręczna i można ją śmiało zabierać na wszelkie wyjazdy. Gitara akustyczna ma już szersze zastosowanie - używa się jej w muzyce bluesowej, country, balladach rockowych, czy niekiedy w muzyce rozrywkowej. Jest jednak większa i mniej poręczna od gitary klasycznej. Gitara elektryczna jest instrumentem kojarzącym się jednoznacznie z rockiem, punkiem i cięższymi brzmieniami. Jest również elementem współczesnych orkiestr.

Nauka gry na gitarze elektrycznej Katowice

Nauka w Elementarzu

Zależy nam na rozwoju i radości Twojego dziecka z nauki gry na gitarze - nauka to nie tylko ciężka praca, ale również zabawa. Wszystkie zajęcia są zorientowane na pobudzenie ciekawości i poznawanie świata, rozwój drzemiących w dzieciach talentów, a także na przekazywaniu istotnych wartości życiowych. Uczniowie mają możliwość nauki gry na różnych instrumentach muzycznych, w tym na gitarze.

Jak wyglądają zajęcia?

Jak już zostało wyżej wspomniane, nasz szkoła wyznaje zasadę, że skuteczna nauka gry na instrumencie jest możliwa tylko wtedy, kiedy dziecko odczuwa z niej radość. W związku z tym zajęcia są przeprowadzane w taki sposób, aby zainteresować dziecko i sprawić, że poczuje prawdziwą pasję do gry na instrumencie muzycznym Warto również wspomnieć, że w celu uzyskania jak najlepszych efektów nauczania klasy w naszej szkole składają się z niewielkiej ilości uczniów - pozwala to na stworzenie lepszych warunków do nauki, a także na możliwość stosowania indywidualnego podejścia do każdego ucznia. Oprócz edukacji muzycznej, nauki gry na gitarze oraz tradycyjnej nauki, uczniowie uczęszczają również na zajęcia informatyczne, plastyczne, lekcje pływania i języka angielskiego.

Korzyści wynikające z gry na gitarze

Oprócz oczywistej zalety, jaką jest umiejętność gry na instrumencie muzycznym, nauka gry na gitarze niesie za sobą wiele innych korzyści. Dzięki niej dziecko ma możliwość rozwoju emocjonalnego, duchowego, a także umie radzić sobie z napięciem i sytuacjami stresowymi. Wpłynie to na osiąganie pozytywnych wyników w nauce, a także na szybszy i urozmaicony rozwój.