Nauka gry na akordeonie

Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia "Elementarz" w Katowicach oferuje zajęcia z nauki gry na wielu instrumentach muzycznych, w tym na akordeonie. Akordeon jest instrumentem zaliczanym do grupy aerofonów lub idiofonów dętych. Charakteryzuje się bogatym brzmieniem, jest idealny do występów solowych, lecz równie dużą popularnością cieszą się zespoły posiadające w swoim składzie kilka akordeonów. Coraz bardziej modne staje się również tworzenie akordeonowych orkiestr. Zapisz swoje dziecko już teraz!

Jak wybrać akordeon?

Akordeon jest specyficznym instrumentem, a nauka gry na nim nie należy do najłatwiejszych, jednak dostarcza ogromną satysfakcję. Szukając odpowiedniego akordeonu należy wiedzieć dla kogo będzie on przeznaczony - od tego zależy jego waga i charakter. W przypadku kupna zbyt dużego lub zbyt małego akordeonu dla konkretnej osoby granie na nim będzie zwyczajnie niewygodne. Bardzo ważne jest, aby przy kupowaniu akordeonu zwracać uwagę na znak firmowy i numer seryjny, ponieważ świadczą one o tym jakiej jakości jest instrument.

Nauka gry na akordeonie Katowice

Co oferuje Elementarz?

Podczas zajęć skupiamy się na pobudzeniu w dzieciach ciekawości świata, rozwijaniu ich talentów, oraz na przekazywaniu życiowych wartości. Uczniowie w naszej szkole mają możliwość nauki gry na różnych instrumentach muzycznych, między innymi na akordeonie.

Jak wygląda nauka?

Naszej szkole zależy na radości Twojego dziecka wynikającej z gry na akordeonie - osiągnięcie zadowalających efektów możliwe jest tylko wtedy, gdy dziecko czerpie przyjemność z nauki gry na instrumencie muzycznym. W celu maksymalizacji efektów nauczania w szkole tworzone są małe klasy, co pozwala na zapewnienie komfortowych warunków oraz indywidualnego podejścia do każdego ucznia. Ponadto wierzymy, że kluczem do osiągnięcia sukcesu jest harmonijny rozwój, dlatego oprócz nauki gry na akordeonie, edukacji muzycznej, oraz tradycyjnej nauki, dzieci uczestniczą w wielu zajęciach dodatkowych, takich jak zajęcia plastyczne, zajęcia pływackie, informatyka oraz język angielski.

Korzyści płynące z gry na akordeonie

Edukacja muzyczna to oczywiście umiejętność gry na danym instrumencie muzycznym, ale oprócz tego nauka gry na akordeonie może nieść ze sobą wiele innych, pozytywnych skutków. Twoje dziecko ma szansę na poprawę komunikatywności, rozwój emocjonalny, rozbudzenie empatii, a także na rozładowanie kumulującego się napięcia i stresu. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie jeszcze lepszych wyników w nauce oraz szybszy i bogatszy rozwój, o co dbają w naszej szkole doświadczeni nauczyciele.