Już 6 listopada 2016 roku, w katowickim Spodku, w ramach światowej trasy „Electronica” wystąpi Jean-Michel Jarre. Dzień wcześniej, 5 listopada wystąpi w łódzkiej Atlas Arenie. Trasa koncertowa rozpocznie się w Europie w październiku 2016 roku i będzie promowała najnowszą płytę Jarre’a o tym samym tytule. Szykuje się niezapomniane show.

Jean-Michel Jarre

Jean-Michel Jarre powróci do Polski w 2016 roku w ramach światowej trasy „Electronica”!

5 listopada, Atlas Arena Łódź

6 listopada, Spodek, Katowice

Jeden z najpopularniejszych twórców w dziejach muzyki elektronicznej, Francuz – Jean-Michel Jarre, po 6 latach znów wystąpi w Polsce! Ogłoszona w 2016 roku światowa trasa „Electronica”, rozpocznie się już jesienią i promować będzie najnowszy album Jarre’a o takim samym tytule.

Nie mają sensu sprzeczki o to, kto pierwszy zastosował instrumenty elektroniczne, zagrał pierwszy akord na syntezatorze i połączył to z urządzeniami do tworzenia pętli perkusyjnych. Jean-Michel Jarre był niewątpliwie jednym z pionierów gatunku, ale przede wszystkim był osobą, która przeniosła te wczesne, nie dla wszystkich zrozumiałe, eksperymenty do poziomu wielkoformatowych widowisk dla setek tysięcy ludzi na całym świecie.

Jego muzyce od lat towarzyszą prawdziwe spektakle świetlne z udziałem najnowocześniejszej technologii, jaką wykorzystuje się na scenie. Sztuczne ognie, wizualizacje, pokazy laserowe – to wszystko, to w przypadku koncertów Francuza chleb powszedni.

Słynny performer pobił światowy rekord Guinnessa gromadząc przed panoramą La Defense w Paryżu aż 2,5 mln osób. Najwidoczniej wynik ten nie usatysfakcjonował go jednak na długo, bowiem pobił go podczas obchodów 850-lecia Moskwy, grając dla – uwaga – 3,5-milionowej publiczności! W Polsce również pozostawił po sobie wspomnienie jednego z największych – i przy okazji najbardziej wyjątkowych – koncertów, jakie odbyły się w naszym kraju. W 2005 roku, w Stoczni Gdańskiej jego show obejrzało, nie licząc publiczności przed telewizorami, ponad 120 tys. ludzi.

Rekordzista stworzył zupełnie nową oprawę dla swojej muzyki i już w październiku wyruszy z futurystyczną superprodukcją w trasę po największych obiektach Europy.

Tego nie można przegapić!

Kup bilet na www.ticketpro.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji

Ciasteczko to mały fragment tekstu, który serwis internetowy wysyła do przeglądarki i który przeglądarka wysyła z powrotem przy następnych wejściach na witrynę. Używane jest głównie do utrzymywania sesji np. poprzez wygenerowanie i odesłanie tymczasowego identyfikatora po logowaniu. Może być jednak wykorzystywane szerzej poprzez zapamiętanie dowolnych danych, które można zakodować jako ciąg znaków. Dzięki temu użytkownik nie musi wpisywać tych samych informacji za każdym razem, gdy powróci na tę stronę lub przejdzie z jednej strony na inną.

Zamknij