W najbliższą sobotę 9 lipca 2016 roku w siedzibie NOSPR w Katowicach odbędzie się premiera Symfonii „Lech Czech i Rus” autorstwa Grzecha Piotrowskiego.

Wystąpią:
World Orchestra Concertino w składzie:
Grzech Piotrowski, Theodosii Spassov, Terje Isungset, Lars Andreas Haug, Ruth Wilhelmine Meyer, Rasm Al-Mashan, Tora Augestad, Apolonia Nowak, Marcin Wasilewski, Michał Barański Sebastian Wypych, Krzysztof Lenczowski, Mariusz Patyra, Robert Luty, Michał Dąbrówka, Mateusz Smoczyński, Azat Bikchurin, Mateusz Szemraj, Adeb Chamun
NOSPR – Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach
Narodowa Orkiestra Instrumentów Ludowych i Śpiewu Ukrainy
Chór Ars Brunensis (Czechy)
Chór Pro Forma (Polska – Olsztyn)

Nazwę swojej symfonii Grzech Piotrowski zaczerpnął ze słynnej legendy o Lechu, Czechu i Rusie –  braciach, którzy założyli trzy słowiańskie narody: Lechitów (Polaków), Czechów oraz Rusów (Ruś Kijowska). Legenda stała się więc punktem wyjścia do powstania dzieła sięgającego naszych najstarszych korzeni. Kompozycja Grzecha Piotrowskiego jest zderzeniem muzyki świata, prastarej improwizacji i folku, jazzu, oraz muzyki filmowej z brzmieniem orkiestry symfonicznej.

Bilety w cenie: 10zł, 20zł, 30zł i 50zł.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji

Ciasteczko to mały fragment tekstu, który serwis internetowy wysyła do przeglądarki i który przeglądarka wysyła z powrotem przy następnych wejściach na witrynę. Używane jest głównie do utrzymywania sesji np. poprzez wygenerowanie i odesłanie tymczasowego identyfikatora po logowaniu. Może być jednak wykorzystywane szerzej poprzez zapamiętanie dowolnych danych, które można zakodować jako ciąg znaków. Dzięki temu użytkownik nie musi wpisywać tych samych informacji za każdym razem, gdy powróci na tę stronę lub przejdzie z jednej strony na inną.

Zamknij